Sedmo kolo Hrvatske Nogometne Lige donijelio je okršaj vječitih rivala Hajduka i Dinama.

Više od 20 hiljada ljudi došlo je gledati susret na Poljudu, a već u osmoj minuti meča u euforiju ih je bacio naš reprezentativac Sven Tino Sušić koji na asistenciju Avdije Vršajevića koji je prethodno sjajno prošao protivničkog igrača postiže fantastičan pogodak za vodstvo Hajduka.

Milić je u 49. minuti udvostručio prednost domaćih i tada se činilo da će Hajduk doći do velike pobjede.

Ipak do kraja susreta desio se nevjerovatan preokret. Čop je u 71. minuti smanjio na 2:1 a isti igrač pogađa za izjednačenje u 91.minuti.

I kada su svi očekivali kraj susreta, Henriquez je pogodio za Dinamo koji je došao do pobjede na Poljudu.

Tino Sušić odigrao je svih 90 minuta za Hajduk dok je Avdija Vršajević iz igre izašao u 76. minuti.

Sa istim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

U 49. minuti utakmice Hajduk povećava na 2:0 preko Milića, no slijedi nevjerovatan preokret Dinama koji do kraja, kada Henriquez u 94. minuti pogađa, preokreće na konačnih 2:3.

Tino Sven Sušić odigrao je cijeli susret, dok je Avdija Vršajević iz igre izašao u 76. minuti.