Nakon domaćeg poraza od Aston Ville i remija na gostovanju Hullu, Stoke City danas je napravio senzaciju i savladao prvake Engleske Manchester City na njihovom Etihadu rezultatom 0:1.

Asmir Begović od prve minute stajao je na golu Stoke Citya, dok je Edin Džeko zbog povrede pošteđen od početka utakmice, no u igru ulazi u u 63. minuti kada mijenja Stevana Jovetića.

Pet minuta prije Džekinog ulaska Stoke je postigao jedini gol na utakmici kada u 58. minuti konačnih 0:1 postavlja Mame Biram Diouf koji prije gola vuče sprint i kontroliše loptu još sa svoje polovine.

Zanimljivo, ali pomalo i sramotno, stadion Manchester Citya bio je značajno ispražnjen još pet minuta prije kraja susreta, jer su domaći navijači mahom napustili stadion Etihad iako je njihova momčad bila u još uvijek aktivnoj i realnoj utrci za postizanje gola i osvajanje boda.

City iz prva dva kola ima pobjede protiv Newcastlea i Liverpoola, pa imaju šest bodova iz tri meča, dok je Stoke u prva tri kola osvojio četiri boda.

Manchester City 0 – 1 Stoke City Diouf by yarigavideo