U derbiju drugog kola engleskog Premiershipa, Manchester City   savladao je na svom terenu Liverpool rezultatom 3:1.

Edin Džeko je u osmoj minuti loše šutirao sa dvadesetak metara, a City je do vodstva došao golom Jovetića u 42. minuti.

Početkom drugog poluvremena Džeko je bio u sjajnoj šansi ali Moreno je izbacio loptu u korner.

Ipak Manchester City je udvostručio prednost u 55. minuti a ponovo je gol postigao večeras fantastični Jovetić.

Samo što je ušao u igru u 70. minuti, Aguero je postigao gol za 3:0. Do kraja meča Liverpool je smanjio na 3:1 autogolom Zabalete u 83. minuti.

Naš reprezentativac Edin Džeko počeo je susret od prve minute u timu Cityja, ali zbog povrede napustio je igru dvadesetak minuta prije kraja utakmice.

Manchester City 1 – 0 Liverpool Jovetic by yarigavideo

Manchester City 2 – 0 Liverpool Jovetic by yarigavideo

Manchester City 3 – 0 Liverpool Sergio Aguero by yarigavideo

Manchester City 3 – 1 Liverpool Zabaleta by yarigavideo