U prijateljskom susretu koji je odigran večeras fudbaleri Celte savladali su Everton sa 3:1.

Everton je poveo golom McGeadya u desetoj minuti, da bi Celta izjednačila preko Nolita u 18. minuti.

Četiri minute kasnije Nolito postiže novi gol za preokret i vodstvo Celte od 2:1, da bi isti igrač pogodio po treći put na susretu u 31. minuti.

Do kraja meča Everton je pokušavao postići gol, ali rezultat se nije promijenio.

Naš reprezentativac Muhamed Bešić u igru je ušao početkom drugog poluvremena u ekipi Evertona. Bešić se odlično kretao bez lopte, te imao nekoliko dobrih driblinga.

U 80. minuti Bešić je imao dobru priliku kada njegov udarac odlazi preko gola golmana Celte.

Fudbaleri Evertona u prvom kolu engleskog Premiershipa gostuju Leicesteru 16. augusta.