Nakon što je u julu debitovao za prvi tim Milana, naš mladi reprezentativac Andrej Modić (18) ponovo je dobio priliku zaigrati za seniorski sastav talijanskog velikana.

PIŠE: Bojan Selesković

Polivalentni veznjak dobio je priliku da odigra desetak posljednjih minuta utakmice protiv Olympiakosa u kojoj je Milan poražen sa 3:0.

Modić je u igri zamijenio Saponaru na utakmici koja je odigrana u Torontu, a u kojoj me Milan poražen sa 3:0 od grčkog tima.

Ovo je bila prva utakmica na sjevernoameričkoj turneji na kojoj Milan sljedeću utakmicu igra protiv Manchester Citya.

Mladi Zmaj odabran je od strane trenera Fhilippa Inzaghia da bude među 30 igrača koji su otputovali na ovu turneju. Na klupi Milana na ovoj utakmici bili su i mladi češki reprezentativac bh. porijekla Stefan Simić, ali i Slovenac Žan Benedičić, no nisu dobili priliku za igru.

Andrej Modić posljednji put za mladu reprezentaciju BiH nastupio je 4. juna u porazu od Poljske (1:0), kada je priliku dobio u drugom poluvremenu.