Fudbalska reprezentacija BiH poražena je u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Brazilu od Nigerije rezultatom 1:0.

Veliki broj prilika koje su bile rezultat dobre igre naše reprezentacije nagrađene su golom Edina Džeke u 20. minuti kojega bez razloga poništava pomoćnik suca Peter O’ Learya  iz Novog Zelanda.

aplikacija-slika

Nije to bio kraj sudijskoj krađi ljudi u crnom sa Novog Zelanda pa su O’ Leary i nejgovi pomoćnici poklonili gol Nigeriji, nakon što ne sviraju čist prekršaj nad Emirom Spahićem kojega kontaktom sa dvije ruke ruši Emenike, te nesmetan asistira strijelcu Odemwinigeu u 29. minuti.

Nigeria 1-0 Bosnia-Herzegovina 22 Juni 2014 by webmasterlinks26

Nakon posebnih uputa koje je FIFA dala sudijama da sankcionišu sve prekršaje rukama, zbog kojih smo vidjeli većinu dosuđenih penala na dosadašnjem Mundijalu, neshvatljivo je da prekršaj nad Spahićem nije dosuđen,

Nigerija nakon vodstva potpuno zatvara svoju igru u defanzivu, a stalni napadi naše reprezentacije, nažalost do kraja ne bivaju nagrađeni pogotkom.

Stative, odbijanci i šta već sve ne uz već pomenutu nevjerovatnu sudijsku krađu, uništile su šanse Bosne i Hercegovine da se nađe u osmini finala Mundijala.