Kenan Pirić (29) je 11. put u sezoni sačuvao svoju mrežu na golu kiparskog AEK-a iz Larnace.

Njegov tim je u duelu 19. kola kiparskog šampionata savladao u gostima ekipu Nea Salamis rezultatom 1:0.

Pirić je branio cijelu utakmicu, a zanimljivo da je u zadnjih devet ligaških utakmica primio samo dva gola.

Inače, trijumf AEK-u donio je bivši ofanzivac Želje Santos.

Brazilac je na teren ušao u 70. minuti, a gol je zabio u 83. minuti. Bio je ovo prvijenac Santosa u dresu kiparskog kluba.

Svih 90 minuta za AEK na poziciji stopera odigrao je i povremeni bh. reprezentativac Hrvoje Miličević (30).

AEK je trenutno treći na Kipru sa 36 osvojenih bodova, dok je momčad Nea Salamis na osmom mjestu sa 28 bodova.

U narednom kolu AEK dočekuje Paphos, dok će Nea Salamis igrati protiv ekipe Karmiotissa.