Kolašincu 90 minuta igre u duelu Borussije i Schalkea

Fudbaleri Schalke plasirali su se u četvrtfinale Europa lige, nakon što su u revanš utakmici odigrali 2:2 na gostovanju kod Borussije M'gladbach.

S obzirom da je prvi susret završen rezultatom 1:1, Schalke je zahvaljujući golu u gostima osigurao nastup među osam najboljih.

Borussia je nakon prvih 45 minuta imala veliku prednost od 2:0.

Golove za domaće su postigli Christensen u 26. i Dahoud u 45. minuti.

Međutim, Schalke je u nastavku zaigrao puno bolje i anulirao prednost Borussije.

Igrala se 54. minuta, kada je Goretzka smanjio rezultat na 2:1.

Dvadesetak minuta prije kraja meča, Bentaleb je iz penala pogodio za 2:2 i odveo Schalke u četvrtfinale.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Schalke.