Gent sa ukupnih 3:2 bolji od Tottenhama

Fudbaleri belgijskog Genta večeras su u revanš utakmici 1/16 finala Europa lige odigrali 2:2 na gostovanju kod Tottenhama i iznenađujuće se plasirali u osminu finala, s obzirom da su u prvom susretu pobijedili 1:0.

Tottenham je poveo u 10. minuti, kada je Eriksen savladao Kalinića za 1:0.

Ipak, Gent je izjednačio desetak minuta kasnije.

Naš reprezentativac Danijel Milićević je izveo korner, Mitrović je loptu uputio ka golu Tottenhama, a Kane nesretno postigao autogol.

Domaći su od 40. minute igrali sa igračem manje, jer je Ali dobio direktan crveni karton.

Tottenham je uspio ponovo doći do vodstva zahvaljujući pogotku Wanyame iz 61. minute, da bi konačnih 2:2 postavio Perbet u 82. minuti.

Danijel Mlićević je igrao do 46. minute za Gent i nosio kapitensku traku.