Pet golova bh. reprezentativaca tokom vikenda

Iza bh. reprezentativca je još jedno kolo u matičnim klubovima.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Na golu se ponovo našao Asmir Begović, koji je u susretu 1/8 finala FA Cup sačuvao svoju mrežu u pobjedi Chelseaja nad Wolverhamptonom (2:0), dok zadnju liniju čine Vršajević, Vranješ, Bičkačić i Kolašinac.

U veznom redu mjesto su naši Hadžić, Krunić i Lulić, a napad predvode Džeko, Hodžić i Ibišević.

Ovdje možete pogledati pregled nastupa standardnih i potencijalnih bh. reprezentativaca.

Golman:

Asmir Begović (Wolverhampton – Chelsea 0:2, Engleska – FA kup) – branio svih 90 minuta

Odbrana:

Ognjen Vranješ (AEK – Olympiacos 1:0, Grčka) – 90 minuta igre + žuti karton

Ermin Bičakčić (Hoffenheim – Darmstadt 2:0, Njemačka) – 90 minuta igre + žuti karton

Edin Džeko (Roma – Torino 4:1, Italija) – 90 minuta igre + GOL

Armin Hodžić (Dinamo Zagreb – Slaven Belupo 1:0, Hrvatska) – 90 minuta igre + GOL

Vedad Ibišević (Hertha Berlin – Bayern Munchen 1:1, Njemačka) – igrao do 87. minute + GOL