Džeko postigao 19. ovosezonski gol u Seriji A

U susretu 25. kola talijanske Serije A, Roma je na Olimpicu dočekala Torino i savladala ga s ubjedljivih 4:1.

Do vodstva je došla već u 10. minuti, kada je nakon dodavanja Nainggolana sjajno pogodio bh. reprezentativni napadač Edin Džeko (30).

Džeki je to bio ukupno 29. gol ove sezone, 19. prvenstveni, s kojim se na čelu liste strijelaca poravnao s Gonzalom Higuainom.

Ujedno je uspio postaviti rekord, zabivši na osam vezanih utakmica, što ove sezone nije uspjelo nikom u ligama petice.

Salah je sedam minuta kasnije pogodio za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Na novi gol se čekalo sve do 65. minute, kada je Paredes fantastičnim udarcem iz voleja povećao na nedostižnih 3:0.

Lopez je u 84. smanjio na 1:3, da bi konačan rezultat postavio Nainggolan u prvoj minuti nadoknade vremena.

Nakon ove pobjede, 18. ovosezonske, Roma se vratila na drugo mjesto i ima dva boda više od trećeplasiranog Napolija.