Milwaukee izgubio kući, Denver upisao gostujuću pobjedu

Sinoć je u NBA ligi odigrano devet mečeva, a na parket su izašli i bh. reprezentativci Mirza Teletović (31) i Jusuf Nurkić (23).

Teletovićevi Milwaukee Bucksi poraženi su u domaćem BMO Harris Bradley Centru od Los Angeles Lakersa s 106:122, a kapiten našeg državnog tima je za 18 odigranih minuta postigao tri poena, dodavši tome tri skoka, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

U nastojanju da izbjegne jubilarni trideseti poraz (22-30), njegovoj ekipi nije pomogao ni sjajni Antetokounmpo, koji je zabilježio rekord karijere od 41 poena.

Nešto zadovoljniji je pak mogao biti Nurkić, čiji su Denver Nuggetsi slavili gostujuću pobjedu nad New York Knicksima rezultatom 123:131.

To im je bila dvadeset i četvrta pobjeda ove sezone (24-29), u kojoj je ključnu ulogu odigrao Jokić s rekordom karijere od 40 koševa.

Nurkić je za 11:19 minuta provedenih na parketu zabilježio dva poena i tri skoka.