Mečevi 19. kola njemačke Bundeslige

U susretu 19. kola njemačke Bundeslige, Bayern je u Mihenu remizirao sa Schalkeom odigravši 1:1.

Domaći su poveli u devetoj. minuti, kada je Lewandowski pogodio za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Schalke je izjednačio preko Nalda iz slobodnog udarca.

Do kraja utakmice golova nije bilo, pa bodom mogu biti zadovoljniji gosti iz Gelzenkirhena.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta za Schalke i bio ponajbolji pojedinac na susretu.

Hertha je sa minimalnih 1:0 savladala Ingolstadt, a Vedad Ibišević je igrao do 91. minute za Herthu i zaradio žuti karton.

Najubjedljiviju pobjedu ostvario je Hoffenheim, koji je sa visokih 4:0 pobijedio Mainz.

Naš Ermin Bičakčić igrao je od 83. minute za Hoffenheim.