Trener Rome pohvalno govorio o bh. napadaču nakon sinoćnje pobjede nad Sampdorijom

Roma je sinoć uvjerljivo slavila protiv Sampdorije (4:0), plasiravši se u četvrtfinale Kupa Italije, gdje je čeka duel s Cesenom.

Dva pogotka postigao je Nainggolan, a jedan od junaka meča bio je i bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (30), koji je upisao gol i asistenciju.

Trener rimske momčadi Luciano Spalleti bio je zadovoljan rezultatom, ali ne baš i igrom, pogotovo u prvom poluvremenu.

“Sampdoria nam je stvorila velike probleme u prvom poluvremenu, ali dobro smo reagirali i pokazali konstantnost”. Kada pogledate rezultat, možemo biti zadovoljni, ali kada se sjetim prvog poluvremena, ne mogu biti oduševljen”, rekao je Spalletti, osvrnuvši se potom i na Džeku.

“Džeko? Odličan napadač, a s obzirom na njegovu visinu impresivno je kako se kreće”, jasan je bio trener Rome.

Džeko je sinoć došao do svog 19. ovosezonskog pogotka u dresu Rome, za koju je na 29 nastupa upisao i šest asistencija.