Crveni karton Vranješa u debitantskom nastupu za AEK

U okviru 14. kola grčkog šampionata, Asteras je ugostio momčad AEK-a te slavio sa 3:2, a debi u gostujućem timu imao je i bh. reprezentativac Ognjen Vranješ.

Vranješ je počeo utakmicu od prve minute u AEK-u na poziciji stopera, ali je zbog dva žuta kartona isključen u 71. minuti utakmice.

AEK je prvi poveo golom Pekharta u 36. minuti, da bi Stanisavljević u 49. minuti izjednačio na 1:1.

Domaći su preko Igora u 66. minuti preokrenuli reuzltat u svoju korist i poveli sa 2:1, ali Pekhart u 68. minuti pogađa za 2:2.

Trijumf Asterasu obezbijedio je Tsoukalas desetak minuta prije kraja utakmice.

AEK-u je ovo bio treći poraz u sezoni i trenutno je na petom mjestu sa 21 bodom.