Milićević dvostruki strijelac u duelu Genta i Anderlechta

U posljednjem meču 20. kola belgijskog šampionata, Gent je izgubio na svom terenu od Anderlechta sa 2:3.

Susret je dobo počeo za domaće, jer je bh. reprezentativac Danijel Milićević u 25. minuti pogodio za vodstvo Genta.

Ipak, četiri minute kasnije Teodorczyk je izjednačio na 1:1.

Gent je od 37. minute igrao sa igračem manje zbog crvenog kartona Esitija, a Teodorczyk u 56. minuti postiže novi gol za preokret i vodstvo Anderlechta od 1:2.

Chipciu je u 74. minuti povećao prednost na 1:3, da bi konačnih 2:3 postavio Milićević iz penala u 87. minuti.

Danijel Milićević je odigrao cijelu utakmicu za Gent i trenutno je na brojci od pet golova i šest asistencija u belgijskoj ligi.

Gent je trenutno sedmi sa 32 boda, dok Anderlcht zauzima treću poziciju sa 38 bodova.