Maccabi ostao bez nastupa u 1/16 finala Europa lige

U meču šestog kola grupe D Europa lige, Maccabi je u Tel Avivu pobijedio Dundalk rezultatom 2:1, ali se nije uspio plasirati među 32 najbolje ekipe, s obzirom da je u drugoj utakmici ove grupe AZ Alkmaar savladao Zenit sa 3:2.

Maccabi je poveo golom Ben Haima iz penala u 21. minuti, a jedanaesterac je izborio naš reprezentativac Haris Medunjanin.

Ipak, šest minuta kasnije gosti su izjednačili autogolom Dase.

Konačnih 2:1 za Maccabi postavio je Micha u 38. minuti meča.

Haris Medunjanin je odigrao svih 90 minuta za Maccabi, koji je osvojio treće mjesto u grupi D.

Kapiten naše selekcije Edin Džeko igrao je od 70. minute za Romu, koja je odigrala 0:0 na gostovanju kod rumunske Astre.

Roma je ranije obezbijedila prvu poziciju u grupi E i plasirala se u 1/16 finala.