Pet golova na susretu Alanye i Konye

Nevjerovatnu utakmicu u okviru 13. kola turske Superlige odigrali su Alanya i Konya, a gosti su pobijedili rezultatom 2:3.

Konya je povela autogolom Emira u 18. minuti, da bi naš Riad Bajić u 38. minuti udvostručio prednost.

Ipak, Bajić je samo nekoliko sekundi nakon gola zaradio drugi žuti karton zbog radovanja i ranije napustio igru.

Prethodno, je Bajić u 30. minuti dobio prvi žuti karton.

Brojčanu prednost Alanya je iskoristila te golovima Yalcinera iz 56. i Lovea iz 60. minute stigla do 2:2.

I kada su svi očekivali kraj meča, Vuković iz penala postiže gol za veliku pobjedu Konye od 2:3.

Riad Bajić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević su počeli utakmicu od prve minute u timu Konye.

Milošević je igrao do 80. minute, a Hadžiahmetović je zamijenjen u 90. minuti.

Također, Riad Bajić je trenutno prvi strijelac turske Superlige sa osam postignutih golova.

Konya se nakon ovog trijumfa nalazi na šestom mjestu sa 20 osvojenih bodova.