Leipzig sa 2:1 savladao Schalke

U susretu 13. kola njemačke Bundeslige, Leipzig je na domaćem terenu pobijedio momčad Schalkea rezultatom 2:1.

Već u prvoj minuti domaći su stigli do vodstva.

Golman Schalkea, Fahrmann je skrivio jedanesterac, a siguran sa bijele tačke Werner.

Ipak, gosti su u 31. minuti izjednačili, kada je naš reprezentativac Sead Kolašinac savladao Gulascija za 1:1. Bio je ovo drugi gol za Seada ove sezone.

Već u 47. minuti Leipzig je poveo. Kolašinac ponovo u glavnoj ulozi. Ovaj put, naš Zmaj je nesretno poslao loptu u svoju mrežu i postavio konačnih 2:1 za Leipzig.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta za Schalke, koji se trenutno nalazi na osmom mjestu sa 17 bodova.

S druge strane, Leipzig je prvoplasirani sa 33 osvojena boda.