Mladi bh. reprezentativci su osvojili posljednje mjesto u grupi sa samo tri osvojena boda

U meču posljednjeg osmog kola grupe 9 kvalifikacija za Euro, mlada (U21) selekcija Engleske ubjedjivo je u Wallsalu savladala Bosnu i Hercegovinu sa 5:0.

Ovo je bio peti poraz naše selekcije u kvalifikacijama uz tri remija te su izabranici Darke Nestorovića osvojili posljednje mjesto u grupi sa samo tri boda i gol razliku 2:13 (bh. tim je jedini bez pobjede u grupi).

Englezi su poveli golom Swifta u 14. minuti, da bi četiri minute kasnije Abraham udvostručio prednost.

Onomah je u 49. minuti pogodio za 3:0, a Watmore u 62. minuti matira Pirića i postiže četvrti gol za domaće.

Konačnih 5:0 za Englesku postavio je Abraham u 68. minuti utakmice.

Za našu selekciju igrali su Pirić, Memija, Saničanin, Šatara, Čivić, Sadiković, Hadžiahmetović, Redžić, Popović, Ćerimagić i Bajić. Priliku u nastavku su dobili Milošević i Gojak.

Mlada selekcija Engleske je osvojila prvo mjesto u našoj grupi sa 20 bodova i izborila nastup na Europskom prvenstvu.