Austrijanci slavili nakon preokreta

U19 reprezentativci Bosne i Hercegovine porazom su okončali prvu rundu kvalifikacija za EP.

Izabranici Tonija Karačića u posljednjem meču grupe “5” izgubili su od Austrije s 1:3.

Iako su prvi došli do vodstva preko Hadžića (6’), bh. reprezentativci su na kraju pretrpjeli ubjedljiv poraz.

Austrijanci su prvo izjednačili u 33. minuti iz diskutabilnog penala, koji je u pogodak sigurnom realizacijom pretvorio Lovrić.

Preokret momčadi Manfreda Zsaka u 50. minuti donio je Danso, a konačan rezultat u trećoj minuti sudačke nadoknade postavlja Tuccar.

BiH je današnju utakmicu počela u sastavu Jović, Resić, Miličević, Stanić, Nikić, Šerbečić, Žerić, Bijelić, Demirović, Mustedenagić i Hadžić.

U nastavku su priliku dobili još Čubrilo, Čavar i Jurić.

Naši juniori su već ranije osigurali plasman u Elitni krug kvalifikacija, pa je ovaj meč samo odlučivao o konačnom poretku.

Takmičenje su u konačnici okončali na drugoj poziciji s šest osvojenih bodova.