Suljić i Hadžič pogađali za BiH, dok je Khachaiev bio strijelac za Azerbejdžan

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u okviru drugog kola grupe 5 kvalifikacionog turnira za EP savladala Azerbejdžan sa 2:1 i došla na korak do Elitne runde.

Bh. juniori su poveli u37. minuti, kada je Amar Suljić postigao gol za 1:0.

Ipak, u nastavku izabranici Tonija Karačića su se povukli, pa su fudbaleri Azerbejdžana izjednačili u 68. minuti preko Khachaieva.

Pogodak za trijumf naših juniora postigao je Benjamin Hadžić u 81. minuti utakmice.

Za našu reprezentaciju igrali su Marković, Resić, Šerbečić, Nikić, Milićević, Bijelić, Stanić, Žerić, Mustedanagić, Suljić i Demirović. Priliku u nastavku su dobili Hadžić, Čeliković i Smajlagić.

U drugom susretu naše grupe od 16,00 sati igraju domaćin turnira Litvanija i Austrija, a naša selekcija će u slučaju remija ili pobjede Austrije, izboriti nastup u Elitnoj rundi.

BiH je trenutno prvoplasirana sa šest bodova, Austrija ima tri, dok su Litvanija i Azerbejdžan bez bodova. U Elitnu rundu plasirat će se dvije prvoplasirane selekcije iz svake grupe.

Posljednju utakmicu u kvalifikacijama, U19 BiH igra protiv Austrije u ponedjeljak (9. oktobra).