Gavrić, Hrelja, Hamzić i Gačanica su postigle golove za žensku U17 BiH

Ženska kadetska reprezentacija BiH danas je u okviru trećeg kola grupe 11 kvalifikacija za EP ubjedljivo savladala Makedoniju (domaćin turnira) sa 4:0 i izborila nastup u Elitnoj rundi.

Već u 14. minuti bh. reprezentativke su povele golom Andree Gavrić, da bi dvije minute kasnije Maja Hrelja udvostručila prednost.

Aldina Hamzić je u 33. minuti postigla treći gol za naš tim, a konačnih 4:0 postavila je Minela Gačanica u 72. minuti.

Za našu reprezentaciju igrale su: Fačić, Simić, Hamzić, Husić, Bakalar, Gačanica, Habibović, Damjanović, Crnoja, Hrelja i Gavrić. Priliku u nastavku su dobile Milanović, Bajrić i Kovačević.

Austrija je u našoj grupi osvojila prvo mjesto sa devet bodova, Bosna i Hercegovina je drugoplasirala sa šest, Sjeverna Irska je završila na trećem mjestu sa tri, a Makedonija posljednja bez bodova.

Ženske kadetske selekcije Austrije i BiH su izborile nastup u Elitnoj rundi.