Sjajna predstava bh. napadača

Nogometaši Herthe remizirali su na gostovanju s Eintracht Frankfurtom (3:3) u meču 5. kola njemačke Bundeslige, iako su dva puta imali prednost.

Poveli su u 19. minuti preko našeg Vedada Ibiševića, koji je bio siguran realizator najstrožije kazne.

Fabian (39’) i Meier (45’) su u nastavku kreirali preokret domaćina, koji je na poluvrijeme otišao s prednošću.

Hertha do izjednačenja dolazi u 58. minuti i to ponovo zahvaljujući Ibiševiću, koji sjajno pogađa poluvolejom poslije asistencije rezerviste Essweina.

Sjajnu predstavu naš napadač kruniše asistencijom za Essweina sedam minuta kasnije.

Tim iz Berlina na kraju ipak nije uspio slaviti, primivši gol u drugoj minuti sudačke nadokande, kada je vrijedan bod domaćinu donio Hector.

Ibišević je s današnja dva pogotka došao do brojke od tri gola na pet bundesligaških nastupa, na kojima je zabilježio i dvije asistencije.

Hertha je poslije ovog meča šestoplasirana s deset bodova.