Lake pobjede za najveće konkurente naše reprezentacije

Osim meča u Zenici, gdje je naša reprezentacija ubjedljivo slavila protiv Estonije (5:0), grupa H večeras je donijela još dva susreta.

Belgija je gostovala Kipru i bez većih problema ga savladala s 0:3. Strijelci za tim Roberta Martineza bili su Lukaku (13’, 61’) i Carrasco (81’).

Pobjeda “Crvenih đavola” mogla je biti i ubjedljivija, ali je Batshuayi u 90. minuti propustio realizovati jedanaesterac.

Mitroglou

Grčka je bila jednako ubjedljiva protiv autsajdera Gibraltara, pobjedivši ga rezultatom 1:4.

Gosti su poveli preko Mitroglua u 10. minuti , a šokantno izjednačenje donio je Walker u 26.

Ipak, Skibbeovi izabranici nisu dopustili iznenađenje, zabivši do kraja poluvremena još tri pogotka.

Mrežu domaćeg golmana Pereza redom su pogađali Wiseman (44’ a.g.), Fortounis (45’) i Torosidis (45+2’).

Nakon prvog odigranog kola u grupi H tri selekcije imaju po tri boda, ali je zbog najbolje gol razlike prvo mjesto zauzela naša selekcija. Potom slijede Grčka i Belgija.