Memišević je u duelu PSV-a i Groningena bio jedan od najboljih fudbalera na terenu

Bh. internacionalac Samir Memišević jučer je odigrao odličnih 90 minuta za holandski Groningen, koji je remizirao u gostima kod aktuelnog prvaka PSV-a (0:0).

Groningen je od 30. minute igrao sa igračem manje nakon isključenja Bacune, a Memišević je tokom cijele utakmice bio na visini zadatka i bio ponajbolji pojedinac na terenu.

U izboru portala voetbalprimeur.nl, Memišević se sasvim zasluženo našao u idealnom timu četvrtog kola Eredvisie lige.

Samir je u duelu sa PSV-om, 11 puta otklonio opasnost ispred svoga gola, tri puta blokirao udarce protivničkih igrača te dva puta presjekao napade domaćina.

Memiševiću je ovo bio treći nastup za Groningen od dolaska iz bijeljinskog Radnika.

Za našu A reprezentaciju debitovao je u prijateljskom meču protiv Španije.