Memišević je proveo svih 90 minuta na terenu u timu Groningena na poziciji štopera i bio ponajbolji pojedinac na utakmici

Fudbaleri PSV-a, koji su aktuelni prvaci Holandije, odigrali su na svom terenu samo 0:0 protiv Groningena u susretu četvrtog kola Eredivise lige, a odličnu partiju za goste pružio je bh. internacionalac i bivši igrač bijeljinskog Radnika Samir Memišević (23).

PSV je dominirao tokom cijelog meča, dok je Groningen čekao svoju šansu preko kontranapada.

Od 34. minute, Groningen je igrao sa igračem manje, jer je Bacuna zaradio dva žuta kartona.

Domaći su u 45. minuti imali veliku priliku da povedu, ali de Jong nije iskoristio jedanaesterac.

U nastavku susreta, PSV je pokušavao doći do trijumfa, međutim rezultat je ostao 0:0.

Samir Memišević je bio jedan od najboljih igrača na terenu, a čak u 11 navrata je otklonio opasnost ispred svog gola.

Ukoliko nastavi sa dobrim nastupima, Memišević  će privući pažnju selektora Baždarevića za oktobarske utakmice reprezentaciej BiH, s obzirom da igra u prilično kvalitetnoj ligi.

Podsjetimo, pored PSV-a koji će igrati u grupnoj fazi Lige Šampiona, još tri holandska tima (Ajax, Feyenoord i AZ Alkmaar), nastupit će u grupnoj fazi Europa Lige.