Bajić je sa dva gola donio bod Konyi protiv Bešiktaša

Fudbaleri Konye večeras su u okviru drugog kola turske Superlige odigrali 2:2 sa Bešiktašom (aktuelni prvak), a mladi bh. reprezentativac Riad Bajić postigao je dva gola za Konyu.

Konya je povela u osmoj minuti, kada je Riad Bajić pogodio za 1:0.

Ipak, šest minuta kasnije Sahan je izjednačio na 1:1.

Preokret i vodstvo Bešiktašu donio je Tosun u 53. minuti, ali šest minuta kasnije novo izjednačenje.

Večeras sjajni Bajić postiže drugi gol za 2:2.

Do kraja utakmice, Konya je u 80. minuti imala veliku priliku, kada je mladi bh. reprezentativac Deni Milošević fantastično uposlio Horu, međutim njegov udarac je zaustavljen na gol liniji (4.25 u priloženom video materijalu).

Bešiktaš je od 83. minute igrao sa igračem manje, jer je Uysal zaradio drugi žuti karton

Amir Hadžiahmetović (19) je odigrao kompletan meč za Konyu, Riad Bajić (22) je zamijenjen u 71. minuti, a Deni Milošević (21) je igrao od 65. minute.

Konyi je ovo drugi neriješen rezultat u dva odigrana kola.