Dinamo je nakon produžetaka izbacio austrijski Salzburg

Zagrebački Dinamo, za koji nastupaju naši Armin Hodžić i Amer Gojak, plasirao se u grupnu fazu Lige Šampiona, nakon što je u revanš meču play offa poslije produžetaka bio bolji od Salzburga u gostima sa 2:1.

Večerašnji susret u Salzburgu završen je rezultatom 1:1, baš kao i prvi duel u Zagrebu.

Salzburg je poveo golom Lazara u 22. minuti, da bi Fernandes u 87. minuti postigao gol za Dinamo i izborio produžetke.

Gol vrijedan pobjede i grupne faze Lige Šampiona za Dinamo postigao je Soudani u 95. minuti.

Armin Hodžić (A reprezentativac BiH) i Amer Gojak (U21 reprezentativac BiH) nisu bili u konkurenciji za večerašnju utakmicu u timu Dinama.

Hodžić nije bio prijavljen za ove mečeve zbog lakše povrede.