Roma je sa 0:3 izgubila od  Porta na svom terenu i ostala bez nastupa u grupnoj fazi Lige Šampiona

U revanš utakmici play offa Lige Šampiona, Porto je deklasirao Romu u Rimu sa 3:0 i plasirao se u grupnu fazu.

Prvi meč odigran u Portu završio je rezultatom 1:1, pa je Porto sa ukupnih 4:1 izborio nastup u grupama.

Gosti iz Porta poveli su golom Felipea u osmoj minuti, da bi Roma od 39. minute ostala sa igračem manje nakon crvenog kartona De Rossija.

Igrala se 50. minuta, kada je Emerson zaradio novi crveni karton za Romu i već tada je bilo jasno da će tim iz glavnog grada Italije ostati bez grupne faze Lige Šampiona.

Porto je do kraja utakmice iskoristio brojačnu prednost i golovima Layuna u 73. i Corone u 75. minuti, stigao do trijumfa od 0:3.

Bh. reprezentativac Edin Džeko igrao je do 59. minute za Romu.

Roma će u petak saznati protivnike u grupnoj fazi Europa Lige.