Šest bh. košarkaša završilo je susret sa dvocifrenim brojem poena

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine do 20 godina danas je u prvom kolu grupe D Europskog prvenstva B divizije ubjedljivo savladala vršnjake iz Slovačke rezultatom 97:51.

Nakon prvih 20 minuta, naši košarkaši su vodili sa 45:25, da bi u preostale dvije četvrtine povećali prednost i stigli do ubjedljive pobjede od 46 koševa razlike.

Haris Ćurevac je bio najefikasniji u našoj selekciji sa 14 poena i šest skokova, dok su Aleksandar Lazić (devet skokova) i Markus Lončar (sedam skokova) dodali po 13 poena.

Kenan Karahodžić (10 skokova) i Ibrahim Durmo (osam skokova) ubacili su po 12, a Edin Atić je postigao 10 koševa te imao sedam skokova i četiri asistencije.

U drugom meču naše grupe, Hrvatska je pobijedila Bugarsku sa 81:47.

Bh. selekcija sutra sa početkom u 20,00 sati igra utakmicu drugog kola protiv Hrvatske.