Islanđani slave plasman u 1/4 finala Eura

Island je pobjedom nad Engleskom ostvario je jednu od najvećih senzacija Europskih prvenstava, a historijski plasman u 1/4 finala EP donio je posebno slavlje njihovih igrača i navijača.

“Autsajder” Island je priredio veliko iznenađenje trijumfom nad reprezentacijom Engleske rezultatom 2:1 u okviru osmine finala Europskog prvenstva u Francuskoj. Povela je Engleska sa 0:1 golom Rooneya iz penala u drugoj minuti susreta, ali su Islanđani četiri minute kasnije izjednačili preko Sigurdssona. Konačnih 2:1 za Island postavio je Sigthorsson u 18. minuti utakmice.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka pomenutog susreta uslijedilo je ogromno slavlje isladskih fudbalera i navijača koji su pobjedu proslavili uz poseban “vikinški” ritam.

Islanđani su igrali hrabro, pametno, te jednostavno favorizovanim Englezima očitali fudbalsku lekciju.

U četvrtini finala EP Island će odmjeriti snage protiv domaćina Francuske.

Podsjećamo, reprezentacija Islanda je do osmine finala stigla kao drugoplasirani tim u grupnoj fazi koju su završili iza Mađarske, a ispred Portugala i Austrije.