BiH se plasirala u finale Kirin Kupa

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu nad selekcijom Danske u okviru Kirin Kupa nakon boljeg izvođenja penala.

Regularni dio utakmice završen je bez pobjednika rezultatom 2:2, nakon čega se pristupilo izvođenju penala.

Danci su u prvom poluvremenu vodili sa 0:2 i naš tim je bio blizu novog poraza.

Ipak, u drugom poluvremenu bh. reprezentativci su zagirali bolje i hrabrije i zahvaljujući golovima Milana Đurića stigli do poravnanja.

Prvi gol na utakmici postignut je u 22. minuti susreta kada je Šehić loše intervenisao, a odbijenu loptu sa pet metara od gola Kjaer pospremio u mrežu.

U 41. minuti utakmice Fischer je udvostručio prednost Danske, ponovo nakon odbijene lopte.

Milan Đurić je u 52. minuti susreta postigao prelijep gol glavom na asistenciju Vranješa.

Šest minuta prije kraja meča Kolašinac pravi sjajan prodor po lijevoj strani i upućuje centaršut kojeg koristi Đurić za poravnanje rezultata.

Ognjen Vranješ je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton 20 minuta prije kraja meča.

U seriji penala precizni sa bijele tačke u našim redovima bili su Krunić, Hodžić, Stevanović i kapiten Medunjanin koji je donio pobjedu.

Schmeichel je odbranio penal Vrančiću, a kod Danaca golove iz penala nisu postigli Vestegaard i Christensen.

Selektor Mehmed Baždarević se za ovaj meč odlučio izabrati ovu početnu postavu: Šehić, Šunjić, Cocalić, Vranješ, Kolašinac, Hadžić, Grahovac, Medunjanin, Hajrović, Duljević i Đurić.

U nastavku su još priliku dobili: M. Sušić, Hodžić, Stevanović, Vrančić i Krunić.

Naša reprezentacija će u finalu Kirin Kupa igrati protiv boljeg protivnika iz duela Japan – Bugarska.

Utakmica između Japana i Bugarske se igra danas sa početkom od 12,00 sati.