Pobjeda kadeta u meču protiv Egipta

U17 košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je na Vlašiću u prijateljskoj utakmici savladala Egipat rezultatom 62:61, piše Scsport.ba.

U toku većeg dijela prvog poluvremena gosti iz Egipta su bili nadmoćniji, te posebno skokovima i igrom pod košom čuvali prednost.

Rezultat na kraju prve dionice rezultat je glasio 20:14.

U drugu četvrtinu Pandžini izabranici ulaze za nijansu ozbiljnije i uspjevaju dobiti je rezultatom 12:13. Na poluvremenu rezultat je glasio 32:27 za Egipćane, a najuvjerljiviji strijelci bili su Musa u našoj reprezentaciji sa 16 poena, te Khalaf kod gostiju sa devet poena.

U nastavku susreta naši košarkaši su zaigrali dosta bolje, posebno u odbrani. Uspješno su prednost Egipta smanjili na koš ili dva, iako je u nekim momentima prednost gostiju bila i 13 razlike.

U posljednjim trenucima Čampara šutira trojku promašuje, zatim Musa promašuje polaganje, a odbijenu loptu od obruča u koš posprema Mutić.

Tako je naša reprezentacija slavila pobjedu vrlo tešku za razliku od one prije nekoliko dana u Kaknju.

U 18:00 sati košarkaši BiH igraju protiv Travnika.

Najekfiasniji igrač u našoj reprezentaciji i ovoga puta je bio Džanan Musa sa 26 ubačenih poena.