Golove za Sarajevo postigli su Imamović i Dervišagić

U okviru posljednjeg kola grupe B Turnira prijateljstva (igrači do 16 godina), koji se igra u Bijeljini, Sarajevo je savladalo Vardar sa 2:0 i plasiralo se u polufinale.

Sarajevo je povelo pred sami kraj prvog poluvremena, kada je Đani Salčin centrirao, a sjajan gol postigao kapiten Armin Imamović.

Salčinu je ovo bila druga asistencija na turniru, a obojica mladih fudbalera nastupaju za U16 reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Konačnih 2:0 postavio je Kenan Dervišagić u posljednjim trenucima utakmice, nakon odlične asistencije Imamovića.

Za Sarajevo su igrali: Čalaković, Šabić, Islamović, Pijunović, Bešić, Đokanović, Alić (od 25. minute Sabljica), Dervišagić, Imamović, Salčin i Junuzović.

Ekipa Sarajeva je osvojila prvo mjesto u grupi B sa sedam bodova (gol razlika 5:1) ispred beogradskog Partizana, Osijeka te Vardara.

Izabranici Dženana Uščuplića u polufinalu će igrati protiv pobjednika duela Rijeka – OFK Beograd.

Sarajevski Željezničar je osvojio četvrto mjesto u grupi A sa jednim bodom, Velež je završio kao četvrti u grupi C bez boda, dok je Sloboda također osvojila četvrtu poziciju u grupi D bez osvojenog boda.