Cesena porazom od Spezije ispala iz doigravanja

Fudbaleri Cesene večeras su na domaćem terenu u okviru doigravanja za ulazak u Seriju A ugostili Speziju koja je trijumfovala rezultatom 1:2 i tako ostvarila prolaz u naredni krug.

Cesena je sezonu u Seriji B završila na šestom mjestu i slovila kao favorit za pobjedu uoči večerašnjeg okršaja.

Ipak, Spezia je stigla do vodstva od 0:1 u 40. minuti zahvaljujući autogolu Renzettija.

Domaća momčad je u 64. minuti preko Ciana koji je bio precizan sa bijele tačke stigla do poravnanja.

Radost gostujućim navijačima donio je Postigo četiri minute prije kraja susreta kada je postigao gol na asistenciju našeg bivšeg reprezentativca Zorana Kvržića.

Bh. reprezentativac Milan Đurić je odigrao svih 90 minuta u redovima Cesene.

Večerašnjom pobjedom Spezia je ostvarila plasman u naredni krug doigravanja, dok će Đurićeva Cesena priliku za povratak u elitno društvo Italije tražiti naredne sezone.