Remi Chelsea i Tottenhama, Leicester prvak Engleske

U okviru posljednje utakmice 36. kola Premiershipa ekipe Chelsea i Tottenhama su remizirale, pa je tako Leicester dva kola prije kraja osigurao titulu prvaka Engleske.

Večerašnji gradski derbi između Chelsea i Tottenhama je opravdao očekivanja. Vidjeli smo četiri gola, uz čak 12 žutih kartona.

Tottenham je poveo sa 0:1 golom Kanea u 35. minuti meča, a Son je povisio prednost na 0:2 golom u finišu prvog poluvremena.

Činilo se tada da će Tottenham stići do pobjede nad domaćim timom za koji je od prve minute branio naš golman Asmir Begović.

U drugom poluvremenu Chelsea je preko Cahila u 58. minuti smanjio na 1:2, a u 83. minuti desio se najljepši detalj na utakmici.

Belgijanac Eden Hazard je napravio odličan solo prodor, odigrao dupli pas sa Costom, a onda postigao prekrasan gol za poravnanje rezultata i konačnih 2:2.

Begović je branio svih 90 minuta, a kod primljenih golova nije imao velikih izgleda za odbranama.

Ovim remijem Tottenham je izgubio sve šanse da postane prvak Engleske, jer Leicester dva kola prije kraja ima nedostižnih sedam bodova prednosti.

Osvojenom titulom šampiona Engleske Leicester je napravio jednu od najvećih senzacija u historiji fudbala.