Derbi utakmica 27. kola bh. šampionata između Željezničara i Zrinjskog završena je bez golova

U derbi meču 27. kola Premijer lige BiH, Željezničar je na stadionu “Grbavica” dočekao lidera prvenstva, momčad Zrinjskog, a konačan rezultat glasio je 0:0.

Domaći su u prvom poluvremenu imali veliku šansu preko Lendrića, ali stativa je spasila gol Karačića.

S druge strane, Arežina se našao u izglednoj situaciji, međutim nije uspio savladali Kjosevskog.

Željezničar je u 77. minuti imao sjajnu šansu, kada je Kosorić pogodio prečku.

Mladi bh. reprezentativac Kerim Memija je odigrao svih 90 minuta za Željezničar, baš kao i Goran Karačić, koji je branio cijeli meč za Zrinjski.

Nakon ovog remija, Željezničar se nalazi na trećem mjestu sa 53 boda, dok je Zrinjski prvoplasirani sa 60 bodova.