Ćerimagić je postigao prvi gol u sezoni za Gornik, koji je sa 2:1 pobijedio Slask

U okviru 34. kola poljskog šampionata, Gornik Zabrze je na svom terenu savladao Slask iz Wroclawa rezultatom 2:1 i ostao u igri za opstanak u društvu najboljih.

Domaći su poveli u 17. minuti, kada je mladi bh. reprezentativac Armin Ćerimagić (22) postigao pogodak za vodstvo Gornika od 1:0.

Gornik je imao prednost sve do 85. minute, a onda je Bilinski izjednačio na 1:1.

Ipak, važnu pobjedu Gorniku od 2:1 donio je Steblecki u 92. minuti utakmice.

Armin Ćerimagić je odigrao svih 90 minuta za Gornik i ovo mu je bio prvi gol ove sezone u poljskoj ligi.

Gornik se dva kola prije kraja nalazi na šestoj poziciji (liga za opstanak) sa 20 bodova, dok se sedmu poziciju, koja vodi u drugu ligu, zauzima Podbeskidzie sa 19 bodova.