BiH bolja od Švicarske sa 0:2

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Cirihu pred oko 10 hiljada naših navijača savladala Švicarsku sa 0:2.

Naši reprezentativci su pružili odličnu partiju uz puni angažman i sasvim zasluženo ostvarili drugu pobjedu u ovoj godini.

Golove za BiH postigli su Edin Džeko u 15. minuti meča i Miralem Pjanić u 55. minuti utakmice.

Džeko je nakon asistencije Lulića povukao loptu do protivničkog šesnaesterca i odlično šutirao u nebranjeni dio mreže.

Najljepši potez na utakmici pripao je Pjaniću koji je postigao prelijep gol iz slobodnog udarca za konačnih 0:2.

Meč protiv Švicarske su započeli: Begović, Vranješ, Spahić, Zukanović, Kolašinac, Bešić, Pjanić, Višća, Lulić, Ibišević i Džeko.

U nastavku su priliku dobili Cocalić, Hadžić, Duljević, Burić i Graovac.

Stoper Zrinjskog Danijel Graovac je večeras upisao svoje debitantski nastup u dresu “A” reprezentacije BiH.