Luksemburg – BiH 0:3

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je na prijateljskoj utakmici Luksemburg sa 0:3.

Naši reprezentativci nisu pružili lijepu igru, kako to govori sam rezultat, ali je utakmica iskorištena da se na djelu vide neki novi igrači, od kojih je dosta pokazao povratnik u reprezentaciju Sanjin Prcić sa sasvim solidnom partijom u kojoj se predstavio kao kvalitetno igrače za vezni red koje dobro izvodi prekide.

Danas su debitovala četiri nova reprezentativca i to Mateo Sušić, Marin Aničić, Haris Duljević i Srđan Grahovac. Izdvojio se Mateo Sušić jer je pružio dobru partiju na poziciji desnog beka, inače u našoj reprezentaciji deficitarnoj poziciji.

Nakon dugo vremena priliku za igru je dobio i Ibrahim Šehić koji je branio drugo poluvrijeme.

Ukratko, jedna nezanimljiva utakmica bez kvalitetnog fudbala koju je prelomio ulazak Edina Džeke i Miralema Pjanića u igru, kada naša reprezentacija počinje igrati bolje.

Već u utorak, 29. marta, Bosna i Hercegovina igra novu utakmicu, protiv Švicarske u Cirihu.

Luksemburg – Bosna i Hercegovina 0:3

0:1 73. minut, Chanot (autogol)
0:2 75. minut Đurić
0:3 92. minut, Pjanić

Bosna i Hercegovina: Begović (od 46. minute Šehić), Vranješ (od 46. minute Sušić), Šunjić, Aničić, Zukanović, Prcić (od 76. minute Grahovac), Vrančić, Bešić (od 67. minute Pjanić), Višća (od 60. minute Duljević), Ibišević (od 46. minute Džeko), Đurić.