Najbolji bh. kadeti izborili plasman na Euro

Kadetska selekcija Bosne i Hercegovine napravila je historijski uspjeh i po prvi put se plasirala na Europsko prvenstvo.

Izabranici Sakiba Malkočevića su u posljednjem kolu Elitne runde kvalifikacija poraženi od Rusije sa 1:2, ali su osvojili drugo mjesto i osigurali nastup na Europskom prvenstvu.

Rusi su poveli preko Latsevicha u 12. minuti, ali Nedim Hadžić je u 25. minuti nakon sjajnog centaršuta Resća izjednačio na 1:1.

Naši momci su poslije izjednačujućeg gola imali nekoliko dobrih prilika, ali golman Rusije je odlično branio.

Igrala se 65. minuta kada je Grulev postavio konačnih 1:2 za Ruse.

Selekcija Rusije je od 75. minute igrala sa igračem manje, jer je strijelac prvog gola Latsevich napustio igru zbog dva žuta kartona.

Za našu reprezentaciju igrali su: Vasilj, Velić, Resić, Sadiku, Beširević, Kovač, Čeliković, Veladžić, Nedim Hadžić, Vladić i Benjamin Hadžić. Priliku u drugom poluvremenu dobili su Perić, Šabanadžović i Vuletić.

U drugoj utakmici naše grupe, Italija je pobijedila Gruziju sa 1:0 i kao prvoplasirana izborila plasman na Euro.

4. Gruzija 0 bodova

Nastup na Europskom prvenstvu (igra se u Azerbejdžanu) izborili su Bosna i Hercegovina i Italija.