Konya iznenadila Bešiktaš u Istanbulu

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Turske, fudbaleri Konye napravili su veliko iznenađenje i nakon preokreta u gostima pobjedili Bešiktaš rezultatom 2:1.

Bešiktaš je poslije prvog poluvremena imao prednost od 1:0 zahvaljujući golu Tosuna iz 31. minute.

Ipak, ključni trenutak se dogodio u 64. minuti kada je naš reprezentativac Riad Bajić uposlio Rangelova kojeg je faulirao Guedes te dobio direktan crveni karton, a dosuđen je slobodan udarac za Konyu.

Riad Bajić je izveo slobodnjak i sjajno matirao nemoćnog Boykoa za 1:1.

Gol za preokret i trijumf Konye postigao je Findikli desetak minuta prije kraja meča.

Bajić je odigrao svih 90 minuta za Konyu, dok je naš mladi reprezentativac Amir Hadžiahmetović igrao do 62. minute u momčadi Konye i ovo mu je bio debitantski nastup.