Novi nastupi našeg “tria” u Romi

Na stadionu Olimpico u Rimu ekipa Rome je večeras ostvarila pobjedu nad Sampdorijom rezultatom 2:1, a u okviru 24. kola Serie A.

Povela je ekipa Rome krajem prvog poluvremena golom Florenzija, a zatim su u 50. minuti preko Perottija došli do dvostruke prednosti.

Sampdorija je ubrzo uzvratila. Fernando je u 57. minuti uputio šut ka golu Rome i zatresao mrežu. Nažalost, Pjanić je bio taj koji je posljednji dodirnuo loptu na putu ka golu pa mu se pripisao autogol.

Igrači Sampdorije su u posljednjim sekundama uzdrmali prečku, ali do promjene rezultata nije došlo.

Miralem Pjanić i Ervin Zukanović su utakmicu počeli od prve minute, dok je Džeko priliku dobio sa klupe za rezervne igrače.

Zukanović je odigrao prvo poluvrijeme, Pjanić svih 90 minuta, a Džeko je u igru ušao u 66. minuti meča.

Ervin Zukanović je dobio žuti karton u 34. minuti susreta.

Roma je trenutno peta na tabeli sa 44 boda i u narednom kolu gostuju kod Carpija.