Susret bio prekinut zbog rasizma

Fudbaleri Napolija ostvarili su večeras rutinsku pobjedu nad domaćim Lazijem rezultatom 0:2.

Bilo je ovo blijedo izdanje domaćih igrača koji nisu uputili nijedan šut u okvir gola. Napoli je do pobjede stigao golovima Higuaina u 24. i Callejona u 27. minuti utakmice.

Naš reprezentativac Senad Lulić se vratio nakon suspenzije i odigrao svih 90 minuta te zaradio žuti karton.

Treba istaći i to da je utakmica bila prekinuta na nekoliko minuta zbog rasističkih uvreda za igrača Napolija Koulibalya od strane navijača Lazija.

Nakon opomene zvaničnog spikera, meč je nastavljen, ali su domaći navijači nastavili zviždati Koulibalyu kada god bi bio u kontaktu sa loptom.

Ekipa Lazija je trenutno deveta na tabeli sa 32 osvojena boda, dok je Napoli aktuelni lider Serie A sa 53 boda, dva više od drugoplasiranog Juventusa.