BiH ubjedljiva protiv Kosova

U meču četvrtog kola grupe 1 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, rukometna selekcija Bosne i Hercegovine savladala je u Tuzli Kosovo rezultatom 41:25.

Nakon prvog poluvremena, izabranici Dragana Markovića imali su prednost od 18:13, da bi u nastavku zaigrali puno bolje i stigli do ubjedljivog trijumfa.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Alen Ovčina sa osam golova, dok je Ivan Karačić dodao pet.

U drugoj utakmici naše grupe, Slovačka je na svom terenu pobijedila Litvaniju sa 31:27.

Poslije četiri odigrana kola u grupi 1, Bosna i Hercegovina je prvoplasirana sa sedam bodova, slijedi Slovačka sa 5, Litvanija ima četiri, dok je Kosovo bez bodova.

Naš reprezentacija u srijedu igra susret petog kola protiv Slovačke u gostima, a u slučaju trijumfa, bh. rukometaši će izboriti plasman u baraž.