Rezultat iz Litvanije koji odgovara našoj reprezentaciji

Rukometne reprezentacije Litvanije i Slovačke su večeras u Kaunasu u okviru trećeg kola grupne faze kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo odigrale meč bez pobjednika.

Slovaci su slovili kao favoriti za pobjedu, no susret je na kraju završen bez pobjednika rezultatom 18:18, što je rezultat koji odgovara našem nacionalnom timu.

Litvanci su prvo poluvrijeme okončali u svoju korist rezultatom 9:6, dok je drugo poluvrijeme pripalo Slovacima.

Nakon tri odigrana kola reprezentacija BiH se nalazi na prvom mjestu sa pet osvojenih bodova, dok je drugoplasirana Litvanija  sa bodom manje. Trećeplasirana je selekcija Slovačke sa tri boda, a Kosovo je na posljednjem mjestu bez osvojenog boda.

U subotu reprezentacija BiH u Tuzli dočekuje reprezentaciju Kosova.

Kosovo – Slovačka

Naš nacionalni tim je postigao najviše golova do sada (89), uz osam golova prednosti kada je u pitanju gol razlika.

Prvoplasirane selekcije iz šest kvalifikacionih grupa će zaigrati u play-offu za plasman na Svjetsko prvenstvo 2017. godine u Francuskoj.