Reprezentacija Bosne i Hercegovine u futsalu pobijedila je danas u Eindhovenu Latviju sa 5:2 u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, prenosi Fudbalski savez BiH.

Latvija je u 13. minuti došla do prednosti, a strijelac je bio Maksims Sens.

Izjednačenje našem timu donio je kapiten Nijaz Mulahmetović u 23. minuti. Anel Radmilović u 32. minuti postiže pogodak za 2:1, a samo minutu poslije Oskars Ikstens poravnava rezultat.

Marin Šunjić u 38. minuti postiže treći pogodak za naš tim, a u 40. minuti Tomislav Bevanda postiže dva gola za konačnih 5:2.

Bosna i Hercegovina je kvalifikacioni turnir završila na trećem mjestu u grupi 4 sa tri boda, a plasman u baraž su ostvarile selekcije Španije i Holandije.

Latvija-Bosna i Hercegovina 2:5 (1:0)

Dvorana: Indoor Sportcentrum, Eindhoven (Holandija).

Sudije:  Damir Radović (Srbija), Saša Tomić (Hrvatska), Elchin Samadli (Azerbejdžan).

Strijelci: 1:0 Maksims Sens (13. minuta), 1:1 Nijaz Mulahmetović (23. minuta), 1:2 Anel Radmilović (32. minuta), 2:2 Oskars Ikstens (33. minuta), 2:3 Marin Šunjić (37. minuta), 2:4 Tomislav Bevanda (40. minuta), 2:5 Tomislav Bevanda (40. minuta).

Žuti kartoni: Aleksejs Lavrenovs (Latvija), Anel Radmilović (BiH).

Latvija: Antons Astrahancevs, Vadims Atamanukovs, Oskars Ikstens, Andrejs Sustrovs, Maksims Sens, Aigars Bondars, Aleksejs Lavrenovs, Vladimirs Terens, Konstantins Zabarovskis, Igors Dacko, Arturs Kulesovs, Artjoms Kolesnikovs, Janis Pastars. Selektor: Arturs Sketov.

Bosna i Hercegovina: Stanislav Galić, Dejan Pavlović, Nijaz Mulahmetović, Tomislav Bevanda, Anel Radmilović, Adnan Delihasanović, Bahrudin Omerbegović, Ivan Matan, Srđan Ivanković, Ivan Ivanković, Marin Šunjić, Nermin Jusić, Mirko Hrkać, Josip Bošković. Selektor: Boro Matan.