Poraz bh. malonogometaša na startu kvalifikacija za SP

Reprezentacija BiH u futsalu poražena je večeras u Eindhovenu od Holandije sa 4:3 u prvom kolu grupe 4 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, prenosi Fudbalski savez BiH.

Već u prvom poluvremenu domaćin kvalifikacionog turnira dolazi do ubjedljive prednosti. Dejan Pavlović u 8. minuti postiže autogol, a na 2:0 povisio je Zaid El Morabiti dvije minute kasnije. Do kraja prvog poluvremena Holanđani postižu još dva gola preko Mohameda Attaibia u 15. i Tevfika Ceyara u 17. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo bolju igru izabranika Bore Matana. Prvo je Tomislav Bevanda u 24. minuti nakon kaznenog udarca postigao pogodak, a prednost Holandije na 4:2 smanjio je autogolom Jamal El Ghannouti u 29. minuti.

Treći gol za našu reprezentaciju postigao je Ivan Matan u 30. minuti a nekoliko sekundi poslije bh malonogometaši su mogli doći do izjednačenja ali je Bevanda promašio penal, te je domaći sastav upisao pobjedu.

U drugom susretu grupe Španija je bila ubjedljiva protiv Latvije pobijedivši sa 7:0.

Bh reprezentativci će se sutra u 17.30 sati u meču drugog kola sastati sa Španijom.

Holandija-Bosna i Hercegovina 4:3 (4:0)

Dvorana: Indoor Sportcentrum, Eindhoven (Holandija).

Sudije: Saša Tomić (Hrvatska), Elchin Samadli (Azerbejdžan), Damir Radović (Srbija).

Strijelci: 1:0 Dejan Pavlović (8. minuta-autogol), 2:0 Zaid El Morabiti (10. minuta), 3:0 Mohamed Attaibi (15. minuta), 4:0 Tevfik Ceyar (17. minuta), 4:1 Tomislav Bevanda (24. minuta-penal), 4:2 Jamal El Ghannouti (29,, minuta-autogol), 4:3 Ivan Matan (30. minuta).

Žuti kartoni: Anes Bešlija, Jamal El Ghannouti (Holandija), Tomislav Bevanda, Dejan Pavlović (BiH).

Holandija: Ennes van Maasbommel, Tevfik Ceyar, Jamal El Ghannouti, Zaid El Morabiti, Mohamed Darri, Manuel Kuyk, Yoshua St Juste, Jeroen De Groot, Mats Velseboer, Anes Bešlija, Karim Mossaoui, Zakaria Amrani, Mohamed Attaibi, Amir Molkarai. Selektor: Marcel Loosveld.

Bosna i Hercegovina: Bahrudin Omerbegović, Marin Šunjić, Nijaz Mulahmetović, Tomislav Bevanda, Anel Radmilović, Adnan Delihasanović, Stanislav Galić, Ivan Matan, Srđan Ivanković, Ivan Ivanković, Dejan Pavlović, Nermin Jusić, Mirko Hrkać, Josip Bošković. Selektor: Boro Matan.