U prvom susretu 18. kola austrijske Bundeslige, fudbaleri Salzburga odigrali su na svom terenu 1:1 protiv Wolfsbergera.

Gosti su iznenađujuće došli do vodstva kada je Wernitznig savladao Walkea u 34. minuti meča.

Salzburg je izjednačio preko Soriana u 63. minuti, ali do kraja utakmice domaći nisu uspjeli doći do preokreta i desete pobjede u sezoni.

Mladi bh. reprezentativac Smail Prevljak (20) igrao je od 70. minute u momčadi Salzburga.

Prevljaku je ovo četvrti meč ove sezone za Salzburg u autrijskoj Bundesligi (postigao jedan gol), dok je za Liefering (mladi tim Salzburga koji se takmiči u drugoj ligi) odigrao 11 utakmica te postigao šest golova i upisao četiri asistencije.

Ekipa Salzburga trenutno je prvoplasirana sa 33 boda, dok je Wolfsberger pretposljednji sa 16 osvojenih bodova.